II miejsce w eliminacja do turnieju o Puchar Prezesa PZPN

W niedzielny poranek 4 lutego 2018 podopieczni Trenera Emila Adamczuka wzięli udział w eliminacjach do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Do rywalizacji, która odbyła się w Warce, stanęło sześć drużyn podzielonych na dwie grupy:
Grupa A: Młodzik Radom, Pogoń Siedlce, Młode Orły Pułtusk
Grupa B: Delta Warszawa, Znicz Pruszków, Królewscy Płock
Zawodnicy z Pruszkowa wyszli z grupy z pierwszego miejsca wygrywając obydwa mecze.
Niestety w drugim meczu kontuzji kolana doznał Dawid Andrzejczak, który nie mógł już kontynuować gry. Kontuzję odniósł również nasz bramkarz, Wojciech Banasik, ale z opatrzonym kolanem bronił dzielnie do końca turnieju.
Wyniki fazy grupowej:
- Znicz Pruszków - Delta Warszawa -> 3:0
(bramki: Szymon Cieloch, Antoni Banaszek, Franciszek Gniadzik; asysty: Filip Morawski, Antoni Banaszek)
- Znicz Pruszków - Królewscy Płock -> 3:0
(bramki: Karol Wójcik x2, Szymon Cieloch; asysty: Franciszek Gniadzik, Antoni Banaszek)
W półfinale Znicz zagrał przeciwko Młodzikom Radom i również w tym spotkaniu Znicz odniósł zwycięstwo.
- Znicz Pruszków - Młodzik Radom -> 1:0
(bramka: Filip Morawski; asysta: Szymon Cieloch)
Do finału, oprócz Znicza, awansowała Pogoń Siedlce. Od początku meczu finałowego kibice obydwu drużyn nie oszczędzali gardeł we wspieraniu własnych drużyn. Znicz wyszedł na prowadzenie po bramce Szymona Cielocha, który dobił strzał Oskara Melicha. Niestety kilka minut później Pogoń zdołała odrobić straty. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. W tym elemencie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Pogoni Siedlce i to oni wygrali eliminacje.
- Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce -> 1:1; karne 0:2
(bramka: Szymon Cieloch, asysta: Oskar Melich)

Dziękujemy całej drużynie i Trenerowi za walkę do ostatniego gwizdka i dostarczone emocje, a Rodzicom dziękujemy za donośny doping. Zawodnikom kontuzjowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - oby to nie było nic poważnego. Trzymajcie się!