Turniej U-11 Provinzional Pfingstcup (Niemcy)

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku, drużyna 2006A wzięła udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim "U-11 Provinzial Pfingstcup" rozgrywanym w Duselldorf'ie i okolicznych miastach.
W turnieju wzięło udział 180 drużyn z Europy i nie tylko, a wśród nich wiele znanych klubów m.in. FC Koln, Celtic Glasgow, Manchester City, FC Zenit St. Petersburg, AS Roma, Bayer 04 Leverkusen, Borussia Dortmund, Besiktas Istanbul, Galatasaray Istanbul, Glasgow Rangers, Benfica Lissabon, PSV Eidhoven i wiele wiele innych. Zespoły zostały podzielone na 30 grup, a mecze odbywały się w sobotę na 7 różnych obiektach sportowych. Czas trwania meczu wynosił jednie 15 minut.

Nasza drużyna została przydzielona do grupy 24 i grała na stadionie Mulheim an der Ruhr. Oprócz Znicza do grupy trafiły również następujące zespoły: Willem II Tiburg blue (Holandia), SV St. Stephan Griesheim (Niemcy), RW Essen (Niemcy), SC Neheim (Niemcy), Herfolge BK (Dania).

Wyniki fazy grupowej:
Znicz Pruszków - RW Essen -> 0:4
Znicz Pruszków - Herfolge BK -> 1:0 (bramka Oskar Melich; asysta Antonii Banaszek)
Znicz Pruszków - SV St. Stephan Griesheim -> 4:1 (bramki: Dawid Andrzejczak x2, Antonii Banaszek, Kacper Cuprzyński; asysty: Szymon Cieloch, Aleksander Ochociński, Antonii Banaszek)
Znicz Pruszków - Willem II Tiburg blue -> 0:1
Znicz Pruszków - SC Neheim -> 1:0 (bramka Antonii Banaszek; asysta Dawid Andrzejczak)

Znicz wyszedł z grupy z 3 miejsca z dorobkiem 9 punktów i kolejne mecze grał w niedzielę na boiskach w Krefeld przeciwko innym drużynom, które zajęły w sobotę 3 miejsce w swoich grupach. Tym razem zespół z Pruszkowa trafił na następujące drużyny: Borussia Dortmund (Niemcy), Omonia Nikosia (Cypr), Hellas Krefeld, VfB Bottrop 1900 (Niemcy), Olympic Malmo (Szwecja), IFK Lidingo (Szwecja). Wyniki meczy niedzielnych:
Znicz Pruszków - Borussia Dortmund -> 0:0
Znicz Pruszków - Omonia Nikosia -> 0:2
Znicz Pruszków - Hellas Krefeld -> 4:0 (bramki: Szymon Cieloch, Oskar Melich, Franciszek Gniadzik, Aleksander Ochociński; asysty: Oskar Melich x2)
Znicz Pruszków - VfB Bottrop 1900 -> 4:0 (bramki: Szymon Pawlak x2, Oskar Melich, Bartek Pawłowski; asysty: Bartek Pawłowski, Franciszek Gniadzik, Szymon Cieloch, Dawid Andrzejczak)
Znicz Pruszków - Olympic Malmo -> 0:1
Znicz Pruszków - IFK Lidingo -> 1:2 (bramka: Kacper Cuprzyński; asysta Dawid Andrzejczak)

Ostateczny bilans Znicza:
- 5 meczy wygranych,
- 1 remis (z Borussią Dortmund, bo bardzo dobrej grze naszego zespołu),
- 5 meczy przegranych,
- 15 bramek zdobytych,
- 11 bramek straconych

Gratulujemy całej drużynie i Trenerowi dobrego występu na arenie międzynarodowej.
Dziękujemy Rodzicom za logistyczną pomoc, obecność, doping i integrację :-)
Trzymamy kciuki za kolejne spotkania i turnieje.