Przegrana w meczu z Polonią na Konwiktorskiej

W wietrzny niedzielny poranek 10 marca 2019 podopieczni Trenera Jarosława Sawickiego zagrali na wyjeździe mecz kontrolny przeciwko Polonii Warszawa.
Od sobotniego wieczornego meczu z Jagiellonią minęło zaledwie kilkanaście godzin, ale zawodnicy z Pruszkowa wyszli na boisko bardzo zmobilizowani. W pierwszej części widać było wyraźną przewagę drużyny Gości, ale tylko raz piłka znalazła się w bramce Gospodarzy. Gola dla Znicza, po podaniu od Antoniego Banaszka, zdobył Kacper Cuprzyński.
Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale coraz bardziej widać było zmęczenie zawodników z Pruszkowa. Pomimo wielu prób i zrywów drużyny Gości ta tercja zakończyła się bezbramkowo. Gra pod silny wiatr była dodatkowym czynnikiem wysysającym energię z zawodników Znicza.
Na ostatnią część spotkania zawodnicy z Pruszkowa wychodzili już bardzo zmęczeni, a drużyna Gospodarzy dzięki długiej ławce zawodników rezerwowych, co chwilę wprowadzała na boisko świeżych piłkarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Polonia w ostępie kilkunastu minut zdobyła aż cztery bramki. Znicz wydawał się być bezsilny. Jednak na kilka minut przed końcem spotkania kilku zawodnikom udało się wykrzesać reszki sił i zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw, drugą bramkę w meczu, po akcji lewą stroną Antoniego Banaszka, zdobył Kacper Cuprzyński. Następnie gola na 4:3 z rzutu wolnego zdobył Franciszek Rydelek. Szczęście uśmiechnęło się dla Gości na Konwiktorskiej, ponieważ piłka po silnym strzale Franka uderzyła najpierw w poprzeczkę, a następnie w bramkarza plecy po czym wpadła do siatki.

Dziękujemy całej drużynie za walkę do końca pomimo zmęczenia i silnego wiatru.
Polonii gratulujemy wygranej.