5 miejsce w turnieju FAB Residence SEMP & Victoria Cup

W dniach 30-31 marce 2019 podopieczni Trenera Jarosława Sawickiego wzięli udział w międzynarodowym turnieju U-13 FAB Residence SEMP & Victoria Cup w Sulejówku.

Do rozgrywek stanęło 16 drużyn podzielonych na 4 grupy:
Grupa 1: Arka Gdynia, Victoria Sulejówek, FC Gronningen (Holandia), SEMP Warszawa
Grupa 2: Kosa Konstancin, Kadra ŚZPN, GKS Katowice, Znicz Pruszków
Grupa 3: Śląsk Wrocław, Cracovia Kraków, Legia Warszawa, Wisła Płock
Grupa 4: Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Ząbkovia Ząbki

Fazę grupową Znicz zakończył z 1 wygraną oraz 2 remisami, co pozwoliło wejść do Ligii Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie. Wyniki fazy grupowej:
- Znicz Pruszków - GKS Katowice -> 2:1 (bramki: Antoni Banaszek, Stanisław Tomczak; asysty: Szymon Cieloch, Oskar Melich)
- Znicz Pruszków - Kadra ŚZPN -> 2:2 (bramki: Szymon Cieloch, Oskar Melich; asysty: Antoni Banaszek, Szymon Cieloch)
- Znicz Pruszków - Kosa Konstancin -> 2:2 (bramki: Karol Kalata, Szymon Cieloch; asysta: Aleksander Ochociński)
Niestety, w wyniku faulu kontuzji doznał Dawid Andrzejczak i po tym jak został zniesiony z boiska na noszach było wiadomo, że nie zagra już w tym turnieju. Dawid wracaj szybko do zdrowia!

W Lidze Mistrzów drużyna z Pruszkowa zmierzyła się z Victorią Sulejówek, Jagiellonią Białystok oraz Legią Warszawa. W tej fazie rozgrywek Znicz wygrał 1 mecz, 1 przegrał i 1 zremisował.
- Znicz Pruszków - Victoria Sulejówek -> 1:1 (bramka: Antoni Banaszek (rzut karny))
- Znicz Pruszków - Jagiellonia Białystok -> 0:1
- Znicz Pruszków - Legia Warszawa -> 1:0 (bramka: Szymon Cieloch; asysta: Antoni Banaszek)
Takie wyniki nie pozwoliły Zniczowi dostać się do strefy medalowej i drużynie z Pruszkowa pozostała walka o miejsca 5-8.

O możliwość gry o miejsce 5 w turnieju Znicz musiał walczyć z zespołem Śląsk Wrocław. Pomimo gry tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym Znicz zremisował bezbramkowo to spotkanie. Rywalizacja została rozstrzygnięta w rzutach karnych. Skuteczność zawodników wykonujących 11-tki była 100% i dopiero bramkarz Maciej Kieler przesądził o wygranej broniąc szósty strzał zawodnika z Wrocławia.
- Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław -> 6:5 (rzuty karne: Franciszek Rydelek, Kacper Cuprzyński, Szymon Cieloch, Karol Kalata, Piotr Kuśmider, Stanisław Tomczak)

Mecz o 5 miejsce drużyna z Pruszkowa zagrała już bez ani jednego zawodnika rezerwowego, a przeciwnikiem była Wisła Kraków. Chłopcy jednak dali z siebie wszystko i pomimo długiej ławki w drużynie przeciwnej zdołali wygrać to spotkanie.
- Znicz Pruszków - Wisła Kraków -> 1:0 (bramka: Kacper Cuprzyński; asysta: Antoni Banaszek)

Turniej wygrała drużyna GKS Katowice, a Znicz ostatecznie zajął 5 miejsce. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że był to pierwszy turniej Znicza 2006A w składach 11 osobowych oraz że drużyna była w mocno okrojonym składzie, turniej należy uznać za bardzo bardzo udany.
Dziękujemy całej drużynie za heroiczną walkę do ostatniego gwizdka, Trenerowi za skuteczne motywowanie zawodników, a Rodzicom za donośny doping. Dziękujemy również organizatorom, SEMP'owi Warszawa i Victorii Sulejówek, za zaproszenie oraz bardzo dobrą organizację turnieju.